Plany? Jakie plany!?

124H

To jest jeden z tych dni, które planujesz od tygodnia. Wiesz jak będzie wyglądał. Wiesz, że musisz się spiąć i dobrze wypaść.

To jest ten dzień, kiedy przyjeżdża do Ciebie osoba, która ma sprawdzić Twoją pracę, Twoje kompetencje.

To jest ten wieczór, kiedy przygotowujesz dzieciom ubrania na jutro do przedszkola, bo rano chcesz działać jak robot, nie myśleć czy kropeczki pasuja do falbanek, a prążki do Batmana.

Co więcej, to jest ten wieczór, kiedy przygotowujesz sama sobie ubrania na rano, żeby wszystko mega pasiło. Żebyś nie wyglądała jak ladacznica w zbyt obcisłych spodniach z przebijającymi stringami, ani jak biurwa w garsonie podpiętej pod szyję.

To ma być ten dzień, kiedy Babcia odbiera z przedszkola dzieci, bo Ty nie możesz, prowadzi je przez kładkę nad torami, dzieci szurają nogami w suchych, złotych liściach. Popołudniowe słońce ogrzewa ich policzki.

To jest ten wieczór, kiedy kładziesz się trzydzieści minut szybciej niż zwykle, żeby uniknąć worków pod oczami. Gwiazdy mówią, że to działa.

Dziś wierzę.

Wierzę w mój plan doskonały.

To jest ta noc, kiedy Twój syn budzi się o drugiej w nocy i Cię woła. Idziesz do niego, bierzesz go na ręce i już wiesz, że Twój plan idealny, Twoje precyzyjne wyliczenia i wizualizacje zdały się na nic.

Już wiesz, trzymając go w ramionach, kiedy jego ciało jest gorące jak węglik, który wypadł z ogniska, że Matka nie powinna planować.

Już wiesz, że teraz nic się nie liczy, tylko on. Twoje myśli koncentrują się na nim, a Twoja koszula wisząca na wieszaku czekająca na rano jest nic nie warta.

Już wiesz, że będziesz miała worki pod oczami większe niż zwykle, bo całkowicie zarywasz cześć nocy.

Już wiesz, że bardzo chciałaś, ale wyszło jak zawsze.

Otrzeźwiej.

Jesteś Matką.

Matki nie planują.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s