Prawdziwe wsparcie

kitchen-scale-532651_1920

Tak wyszło akurat aktualnie, że przez różne perturbacje zdrowotne próbuję nie jeść glutenu. Wiadomo, że nie jest to łatwe w domu, gdzie słyszy się „Mamo kup mi bułeczkę”, „Mamo upieczemy babeczki”. No przecież wiadomo, że to że ja nie jem, nie oznacza że torturuję rodzinę. Żyjemy normalnie, ja musiałam trochę zmodyfikować swoje przyzwyczajenia.

Rozmawiamy też o tym, żeby sobie nawzajem nie podcinać skrzydeł w postanowieniu. Ważne jest, żeby osoba nazwijmy to walcząca czyli ta, która czegoś nie może, nie musiała słuchać „Po co ty tego nie jesz”, „Ale masz fanaberie”, „Weź już przestań wydziwiać”. To ważne, żeby czuć doping, a nie dezaprobatę.

Mój mąż tak nie mówi, raczej serio dopinguje, że może kupić dziwne mąki i sam z własnej woli szuka przepisów, które pomogą przeżyć. Głównie chodzi o produkty chlebopochodne czy jakieś ciasteczka. Bo w całym zamieszaniu glutenowym tego najbardziej po jakimś czasie brakuje. Przynajmniej mi. Na szybko przed pracą najłatwiej zjeść kanapkę stojąc na jednej nodze między salonem a przedpokojem. Tak było.

I tak stoję sobie koło kuchni gazowej i mieszam kaszę jaglaną gotującą się w mleku. Mieszam, bo wypróbowuję przepis na bezglutenowe „rafaello”. No chce się człowiekowi coś słodkiego, co począć. Zwykłe babeczki odpadają…

Mąż stoi w kuchni, nie wie co gotuję, ale deklaruje pomoc w zakupach, jest nastawiony optymistycznie i mimo jego dość ugruntowanych poglądów jedzeniowych (patrz: kotlet w panierce i ziemniaki są pychotka) serio czuję że mnie wspiera.

I tak sobie gadamy, a ja mieszam i mieszam tę kaszę. I nagle pada pytanie:

– Wszystko spoko, nie ma problemu, ja ci będę pomagał, kupował, nie będę banował, tylko powiedz mi jedno – co ty mieszasz w tym garnku, że to tak cholernie śmierdzi?

🙂 🙂 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s