Plastyka bywa groźna

children-1931189_1920

Dwa tygodnie temu udało nam się wyjechać na ferie. Faktem, że przekładaliśmy to kilka razy, bo jak nie urok, to sraczka, a jak nie sraczka, to zapalenie ucha, no ale się udało.

Góry za oknem, słońce przebija się przez grube zasłony… Leżę zakryta kołdrą po oczy i marzę o tym, aby nie musieć wstawać o 7… i nie muszę! Mąż i syn również odsypiają miniony semestr przedszkolny i jest wspaniale.

A jednak… Minuta po 7 przychodzi skacząc na jednej nodze moja córka, świder nasz, wariat mały, rozczochrany „szopen”, Lenina nasza  i oświadcza, że już się wyspała. Proszę błagalnym głosem, ale szeptem, aby nie zbudzić pozostałych śpiących szczęśliwych, żeby wróciła do łóżka i dała nam jeszcze pospać. Zgadza się, ale po drodze wydębia ode mnie jeszcze komórkę.

A masz i daj mi spać.

Mówi, że wpisze do niej „plastyka” i poogląda filmiki. Mimo, że nie znoszę bawienia się komórką, grania na niej, to dziś pozwalam jej. Są ferie, ja chcę spać, mam wszystko gdzieś.

Już jest ogarnięta na tyle, że wie, że najpierw klika sobie „gógla”, potem wpisuje co chce, a że jako tako już pisze, to daje radę, następnie „szukaj” i już filmiki są.

Śpię snem niemowlaka, próbuję w sensie.

Przychodzi po dwóch minutach i mówi:

– Mamo weź zobacz jakieś dziwne te filmiki mi wyskoczyły, ja chciałam jakąś plastykę, może Pana Robótkę, może jakieś plastelinowe dzieła, może wydzieranki. A tu takie coś wyskoczyło, że ja nie wiem co to jest.

Wysuwam się jak bezręki wąż spod kołdry, wystają mi tylko oczy, Lena trzyma przede mną telefon i pokazuje co wujek „gógel” dla niej znalazł.

Co to jest???

Osłupienie.

Sięgam po telefon, klikam kilka razy.

Trę oczy.

Nie wierzę.

Po wpisaniu PLAST… wyszukiwarka zaproponowała hasła do wyboru. Żeby się nie męczyć z dalszym wpisywaniem moje dziecko wybrało…

 

Plastyka pochwy.

 

To ja może jednak już wstanę 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s