Dzień Babci i Dziadka

old-age-360714_1920

Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka…

Cieszę się, że ja mimo swojej dorosłości i dwójki swoich dzieci wciąż jeszcze mam Babcię i Dziadka. To jest naprawdę wspaniałe móc dorastać mając ich wokół siebie.

Wychowując się w bliskości babci i dziadka wierzę w to, że uczymy się szacunku dla osób starszych, chorych, czasem nie w pełni sprawnych. Uczymy się akceptować – a w dzisiejszych czasach jest to na wagę złota. Czasem, dla nas dorosłych, widok osoby schorowanej, leżącej w łóżku może być ciężki do ogarnięcia. Wiem jednak z doświadczenia, iż dzieci akceptują to o wiele łatwiej. Wystarczy wytłumaczyć i biorą rzeczywistość taką jaka jest, bez oceniania.

Pierogi ruskie i „źmniaki” opiekane na kuchni węglowej przygotowywane przez moją Babcię, to są smaki nie do odtworzenia. Takich smaków żaden „masterszef” nigdy nie powtórzy, gdyż są to smaki mocno zakorzenione w mojej głowie, przyprawione miłością.

Kiedyś moja Babcia wróciła z pogrzebu, starym zwyczajem trumna w kościele była otwarta. Babcia skwitowała „Ale mówię Ci, jak on ładnie wyglądał, taki gruby” 🙂 Bo wiadomo, że dla Babci im jesteś grubszy, tym jesteś ładniejszy 🙂 Kiedy Babcia mówi „Dobrze wyglądasz, tak zdrowo” to ty wiesz, że wtedy ma na myśli „Przytyłaś”. Na męża byś się wtedy obraziła, ale Babci wiadomo, że wybaczasz 🙂

Tym samym życzę swoim i Waszym dziadkom dużo szczęścia, bo żeby mieć zdrowie podobno najpierw trzeba mieć szczęście! ❤ Niech żyją nam w zdrowiu 100 lat!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s