Babcia prawdę Ci powie

Im dłużej nie piszesz tym ciężej wrócić. Im dłużej nie piszesz tym bardziej łeb pęka od liter wibrujących w głowie. I tak w sumie nie wiesz co zrobić, bo ile razy można obiecywać sobie regularność? To jest chyba jeszcze gorsze niż te obiecywanki „będę ćwiczyć”. No teraz już będę. Tak, jasne… I zawsze kończy się tak samo. Czy są tabletki na motywację? Nawet jak są, to pewnie u mnie tylko chłosta by zadziałała. Za wiele się dzieje dokoła, za dużo rzeczy krąży do realizacji, za mało czasu i chwil dla siebie. A wieczorem głowa już tak spękana, że nawet zdania w całość sklecić się nie daje. Czuję się jak córka marnotrawna, która obiecuje i nic z tego nie wychodzi, sama przed sobą bardziej niż przed światem… Czas mam zjedzony doszczętnie przez domo-praco-szkołę. Żadnemu rodzicowi dziecka szkolnego mówić nie trzeba jak wygląda teraz życie. Nawet nie mam ochoty rozkminiać i pastwić się nad sobą po raz kolejny. Przemilczmy stan obecny…

Czy uważam że otwarte galerie handlowe, a zamknięte szkoły to świetna decyzja? Tu powinien pojawić się gif z człowiekiem przewracającym oczami. Szkoda słów!

Na rozluźnienie i zajęcie głowy kleję stroiki świąteczne zużywając nieskończone ilości kleju na gorąco i hurtowe metry kolorowej taśmy. Parzę sobie palce i wdeptuję brokat w dywan. Ale cieszy mnie to.

Wpadam z takim stroikiem do swojej babci. No piękny (według mnie) okrągły, kolorowy, tu bombeczka, tam świerczek, jakieś błyskotki świąteczne iskrzą. Idealnie na stół, no cieszy oko, takie nic, a jednak coś.

– No cześć! Wchodź na herbatę! – mówi babcia w progu – A Ty na cmentarz idziesz?

– A dlaczego? – pytam zdziwiona. Kurtka czarna, ale żeby na cmentarz?

– A bo wieniec widzę niesiesz po pachą.

Babcia… 🙂

PS. Wesołych świąt kochani 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s